Barmuseum privíta hudobné trio Kollár, Borlai, Barabas

Barmuseum v Martine nezaháľa ani počas horúcich letných dní. 19. júla prinesie hudobnú lahôdku v podobe tria Kollár, Borlai, Barabas. Hudobníci namiešajú kokteil zo zmesi jazzrocku, fusion, avangardy a improvizácie.

19.7. 2017 od 20:30 hod., BARMUSEUM Martin, predpredaj vstupeniek na www.barmuseum.eu

David Kollár patrí medzi najproduktívnejších slovenských inštrumentalistov a skladateľov experimentálnej, filmovej a scénickej hudby. Magazín Prepared Guitar ho zaradil medzi 101 moderných gitaristov 21. storočia. S bubeníkom svetovej legendy King Crimsom Patom Mastelottom a talianskym trubkárom Paolom Rainerim založil kapelu KOMARA s ktorou odohral niekoľko koncertov po európskych mestách. V apríli 2017 bol nominovaný slovenskou filmovou a televíznou akadémiou na národnú cenu Slnko v sieti za najlepšiu hudbu roku 2016 k filmu Stanko.

 

Gergo Borlai je maďarský hráč na bicie. V súčasnej dobe koncertuje po celom svete. Jeho workshopy sú odbornou verejnosťou cenené veľmi vysoko. Na pódiu sa stretol s osobnosťami ako Gary Willis, Scott Kinsey, Steve Tavaglione, Walt Fowler, Bob Mintzer, Hiram Bullock, L. Shankar, Vernon Reid, Iain Ballamy, Al DiMeola, Nguyen Lee, Hadrien Feraud. Natočil viac než 130 albumov rôznych žánrov a taktiež tri sólové albumy – „17“ (BMG, 1998) Sausage (Tom Tom Records, 2004), M.M.M. (Authors Edition, 2010). Za svoju kariéru získal niekoľko individuálnych ocenení. Je firemným hráčom Drum Craft, Paiste Cymbals, Ficfirth drumstick.

Tamas Barabas je hráč na bassovú gitaru, narodil sa v meste Győr v Maďarsku. Hru na bassovú gitaru začal študovať ako 13-ročný, v roku 1991 sa zapojil do populárnej maďarskej jazzovej kapely TEA. Tamas ovláda svoju hru od rocku až po jazz. Ocenenia: Emerton, Tea (1994), Fonogram, svetová hudba – Djabe (2000), Emerton, Jazz – Djabe (2001), Emerton, Jazz – skupina Fusio (2006), Artisjus, hudobná nadácia – basový umelec (2011).

 

 

FPU

Andy Warhol a jeho hudobný odkaz v martinskom Barmuseu

Andy Warhol je pojem výtvarného sveta, ale jeho umelecká duša nezaháľala ani vo svete hudby.

Vďaka nemu, uzrela svetlo sveta nahrávka jeho matky Júlie Zavackej Warholovej. V 70-tych rokoch 20. storočia naspievala v nahrávacom štúdiu na Time Square v New Yorku pôvodné rusínske ľudové piesne. Tie sa objavili na LP platni, ktorú neskôr posielala ako vianočný darček svojim blízkym „do kraju“ ako zvykla hovoriť o svojej domovine.

Tieto piesne boli následne prearanžované a prespievané formáciou Igor Kucer Emotion group v štýle world music. „Našou ambíciou bolo vniesť nový život týmto nádherným piesňam, ktoré od útleho detstva vstrebával samotný Andy Warhol a nechať ich zaznieť v novom šate“ hovorí o tomto projekte Igor Kucer. V hudobnom projekte Emotion group sa na bicích predstaví Martinčan Matej Richtarčík.

Barmuseum v Martine predstaví túto hudobnú lahôdku 5. mája od 20:00 hod. vo svojich priestoroch, vstupenky zakúpite v predpredaji za 6 EUR v sieti Ticketportal, alebo priamo v Barmuseu.

IGOR KUCER EMOTION GROUP
Igor Kucer – spev
Peter Uher – elektrická a nylonová gitara
Lukáš Cintula – klavír
Branislav Valanský – basová gitara
Matej Richtarčík – bicie nástroje

 

FPU

Sen sa stal skutočnosťou! Česká legenda Monkey Business k nám zavíta so svojou novou šou!

Už si zaplatil daň z práva na život? Monkey Business na novom klubovom tour 2017. Nový rok, nová speváčka, nová laserová show, nové žiarivé kostýmy, nové aranžmá, nové myšlienky! Trápia Vás utečenci, manžel(ka) alebo snáď finančný úrad? Príďte na koncert a dostane sa Vám rozhrešenia!“ Takto charakterizuje svoju ponuku Monkey Business, česká hudobná a koncertná skupina hrajúca pop a funk. Vedľa J.A.R a Sexy Dancers je ďalším projektom skladateľa, hudobníka a producenta Romana Holého. Skupina bola založená v roku 1999 a hráva dodnes. Už v sobotu 8. apríla zavítajú do Martina, kde predvedú svoju jedinečnú šou.

To musíte vidieť a počuť! Jedinečný Matúš Jakabčic Quartet mieri v marci do Martina!

V martinskom Barmuseu sa v sobotu 25. marca o 20-tej predstaví Matúš Jakabčic Quartet v zložení: Ondřej Štveráček - tenor a soprán saxofón, Matúš Jakabčic- gitara, Tomáš Baroš – kontrabas a Marián Ševčík – bicie. Nie je pritom tomu tak dávno, čo v Martine odohral úspešný koncert spomínaný Matuš Jakabčic so svojím CZ-SK Big Bandom. Skvelá atmosféra a divácka kulisa sú dôvodom, že sa môžeme opäť tešiť na jedinečnú jazzovú nádielku.