Barmuseum privíta hudobné trio Kollár, Borlai, Barabas

Barmuseum v Martine nezaháľa ani počas horúcich letných dní. 19. júla prinesie hudobnú lahôdku v podobe tria Kollár, Borlai, Barabas. Hudobníci namiešajú kokteil zo zmesi jazzrocku, fusion, avangardy a improvizácie.

19.7. 2017 od 20:30 hod., BARMUSEUM Martin, predpredaj vstupeniek na www.barmuseum.eu

David Kollár patrí medzi najproduktívnejších slovenských inštrumentalistov a skladateľov experimentálnej, filmovej a scénickej hudby. Magazín Prepared Guitar ho zaradil medzi 101 moderných gitaristov 21. storočia. S bubeníkom svetovej legendy King Crimsom Patom Mastelottom a talianskym trubkárom Paolom Rainerim založil kapelu KOMARA s ktorou odohral niekoľko koncertov po európskych mestách. V apríli 2017 bol nominovaný slovenskou filmovou a televíznou akadémiou na národnú cenu Slnko v sieti za najlepšiu hudbu roku 2016 k filmu Stanko.

 

Gergo Borlai je maďarský hráč na bicie. V súčasnej dobe koncertuje po celom svete. Jeho workshopy sú odbornou verejnosťou cenené veľmi vysoko. Na pódiu sa stretol s osobnosťami ako Gary Willis, Scott Kinsey, Steve Tavaglione, Walt Fowler, Bob Mintzer, Hiram Bullock, L. Shankar, Vernon Reid, Iain Ballamy, Al DiMeola, Nguyen Lee, Hadrien Feraud. Natočil viac než 130 albumov rôznych žánrov a taktiež tri sólové albumy – „17“ (BMG, 1998) Sausage (Tom Tom Records, 2004), M.M.M. (Authors Edition, 2010). Za svoju kariéru získal niekoľko individuálnych ocenení. Je firemným hráčom Drum Craft, Paiste Cymbals, Ficfirth drumstick.

Tamas Barabas je hráč na bassovú gitaru, narodil sa v meste Győr v Maďarsku. Hru na bassovú gitaru začal študovať ako 13-ročný, v roku 1991 sa zapojil do populárnej maďarskej jazzovej kapely TEA. Tamas ovláda svoju hru od rocku až po jazz. Ocenenia: Emerton, Tea (1994), Fonogram, svetová hudba – Djabe (2000), Emerton, Jazz – Djabe (2001), Emerton, Jazz – skupina Fusio (2006), Artisjus, hudobná nadácia – basový umelec (2011).

 

 

FPU